بهترین طراحان جوان پوستر

۱۰طراح پوستر جوان ایرانی

امروزه در ایران بسیاری از طراحان و گرافیست ها مشغول به فعالیت هنری هستند.طراحان بسیاری سعی بر بالا بردن سطح کیفیت هنر گرافیک در ایران را دارند.بسیاری از این طراحان و گرافیست ها جوان هستند و توانسته اند در میان دیگر گرافیست ها  با سابقه چندین ساله بدرخشند. بسیازی از گرافیست های جوان ما مشغول به طراحی پوستر های قوی و مفهومی کرده اند و توانسته اند مقام ها و افتخارات زیادی را در حوزه طراحی پوستر در سطح بین المللی به دست آورند. پوستر ایران لیست ۱۰ طراح پوستر جوان ایرانی را به پاس زحمات این طراحان گرافیک جوان فراهم کرده است که به صورت اختصاصی در اختیار عموم قرار می دهد. لازم به ذکر است لیست ۱۰ طراح پوستر برتر جوان ایرانی توسط تیم گرافیک و محتوا سایت پوستر ایران فراهم آمده است و هیچ ترتیبی از نظر برتری در این لیست نیست.


علی عمرانی

علی عمرانی متولد ۱۳۶۶ دانش آموخته گرافیک در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته نقاشی از دانشگاه هنر و معماری است .علی عمرانی معتقد است در طراحی پوستر با یاری گرفتن از دیگر شاخه های هنر از جمله طراحی ، نقاشی و خوشنویسی می توان بر اثر گذاری پوستر افزود .علی عمرانی چند سالی است به تدریس طراحی پوستر مشغول است و تاکنون موفق به تربیت طراحانی شده که توانسته اند در فستیوال های پوستر بین المللی رتبه های حائز اهمیتی را کسب کنند. فینالیست در فستیوال پوستر ( the save africa ) در کره جنوبی ، فینالیست در فستیوال پوستر green + you ، حضور در فستیوال بین المللی پوستر لوبلین ۲۰۱۳هلند و .... از افتخارات علی عمرانی این طراح پوستر جوان است. 

علی عمرانی عکس

بابک صفری

بابک صفری شخص دومی است که در لیست بهترین طراحان پوستر ایرانی قرار دارد.
بابک صفری
در سال ۱۳۶۴ در بندرعباس ایران متولد شد. بابک صفری فارغ التحصیل رشته طراحی گرافیک از شهر اصفهان است.
بی شک آثار پوستر بابک صفری دارای شخصیت هنری ویژه ای است . استفاده از هنر طراحی دست در پوستر های بابک صفری بسیار مشهود و قابل ستایش است.کارهای او عمدتاً در طراحی پوستر متمرکز است. بابک صفری به عنوان یک طراح پوستر در بسیاری از مسابقات پوستر در سراسر جهان شرکت کرده است.بابک صفری همچنین مدرس طراحی پوستر در دانشگاه های ایران مانند دانشگاه سپهر اصفهان است وی هم اکنون ساکن تهران است.نمایشگاه انفرادی پوستر در گالری فیلهارمونیک، لهستان ۲۰۲۰ ، برگزیده مسابقه بین المللی پوستر رگی (IRPC) - Grecce ، شرکت در دوسالانه پوستر بین المللی انتخاب ورشو - لهستان ۲۰۱۸- ۲۰۱۵، .... بخشی از افتخارات بابک صفری در بخش طراحی پوستر است.

بابک صفری عکس

مهدی فاتحی

رتبه سوم لیست برترین طراحان پوستر به استاد بزرگ مهدی فاتحی تعلق میگیرد.
مهدی فاتحی طراح پوستر
و گرافیک ایران با بیش از ۵۰ پوستر یکی از برترین طراحان پوستر جوان ایرانی است.
مهدی فاتحی
 متولد ۱۳۶۱ در تهران و دانش‌آموختهٔ کارشناسی ارشد ارتباط تصویری از دانشکده هنر و معماری است. هر چند او را با طراحی پوسترهایی که برای تئاترها، گالری‌ها و رویدادهای فرهنگی و هنری طراحی کرده می‌شناسند، اما نمونه‌های شاخصی از طراحی نشانه، جلد و طراحی گرافیک کتاب نیز در مجموعه آثارش دیده می‌شود.برنده مدال برنز از هشتمین سه‌سالانه پوسترهای صحنه‌ای صوفیا، بلغارستان، برنده جایزه اول بهترین طراحی پوستر تئاتر جشنواره‌های سی و پنجم تئاتر فجر، تقدیرشده در چهاردهمین بینال پوستر تئاتر لهستان و .... بخشی از افتخارات مهدی فاتحی این طراح پوستر جوان است.

مهدی فاتحی عکس

بهنام رئیسیان

بی شک رتبه چهارم لیست برترین طراحان پوستر جوان به بهنام رئیسیان تعلق میگیرد.
بهنام رئیسیان
 یک از برترین طراحان پوستر جوان ایرانی است. بهنام رئیسیان، در سال ۱۳۷۰ در ساری متولد شد و تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارتباط تصویری در دانشگاه آیت الله آملی به اتمام رسانده است.بهنام رئیسیان هنرمند جوان و طراح پوستر خوش ذوق ایرانی است که در سالهای اخیر، آثار پوستر او در نمایشگاه‌ها و فستیوال‌های داخلی و خارجی در معرض نگاه تماشاگران قرار گرفته است.نمایشگاه پوستر بین‌المللی گرافیک نگاه طراحان ایرانی / ترکیه / ۲۰۱۳ ، ششمین دو سالانه پوستر ایالت متحده / آمریکا / ۲۰۱۳ ، فینالیست بین‌المللی پوستر ماندلا در تهران / ایران / ۲۰۱۴ و ...... از افتخارات این طراح پوستر جوان ایرانی است. 

بهنام رئیسیان عکس

حمید نجاتی

جایگاه پنجم لیست بهترین طراحان پوستر جوان ایرانی متعلق به حمید نجاتی است.
حمید نجاتی
طراح گرافیک، طراح پوستر، تصویرساز و مجموعه دار است.حمید نجاتی متولد ۱۶ اردیبهشت ۱۳۶۹در اراک است. وی یکی از طراحان گرافیک به نام ایرانی است که توانسته با طراحی های پوستر خلاق خود بیش از پیش شناخته شود. آثار حمید نجاتی از جمله آثار پوستر او در بسیاری از کتاب ها به چاپ رسیده است مانند : اثر چاپ شده در کتاب ششمین جشنواره هنر جوان در سال ۱۳۹۲ ، اثر چاپ شده در کتاب جشنواره بین المللی پوستر آفدستا(انتشارات ایده خلاقیت) سال ۱۳۹۲ ، اثر چاپ شده در کتاب نهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر سال ۱۳۹۵ ، اثر چاپ شده در کتاب نمایشگاه بین المللی پوستر دعوتی جزیره زیبای دُکدو(Beautiful Dokdo)، کره جنوبی سال ۱۳۹۵ ، اثر چاپ شده در کتاب نمایشگاه بین المللی دعوتی پوستر انجمن طراحان تایوان(TPDA) سال ۱۳۹۶ ، اثر چاپ شده در کتاب نمایشگاه بین المللی دعوتی پوستر دموکراسی(Shut Up!) اوکراین سال ۱۳۹۷ و ......

حمید نجاتی عکس

مجید کاشانی

مجید کاشانی در رتبه ششم بهترین طراحان پوستر ایرانی قرار دارد. 
مجید کاشانی
متولد ۱۳۵۷، دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته طراحی گرافیک است. مجید کاشانی به غیر از تدریس گرافیک در دانشگاه؛ به تالیف کتاب، نقد و نوشتن مقاله نیز می‌پردازد. چندین نمایشگاه و سخنرانی در نشست‌های تخصصی از دیگر تجربیات مجید کاشانی است.مجید کاشانی یکی از طراحان پوستر جوان ایرانی است که علاوه بر طراحی پوستر های ماندگار به برگزاری کارگاه های آموزشی طراحی پوستر می پردازد.مجید کاشانی افتخارات بسیاری در پوستر کسب کرده که از جمله آن می توان به : نمایشگاه پوسترهای تجربی - کرمان -۱۳۸۱ ، شرکت در نمایشگاه تصویرسازی دانشجویان دانشگاه تهران - ۱۳۸۰،شرکت در نمایشگاه فرهنگ بزرگ طراحان گرافیک ایرن- انتشارات ساروبن - ۱۳۸۴ و .... اشاره کرد.

مجید کاشانی عکس

امیر کریمیان

رتبه هفتم دسته بندی بهترین طراحان پوستر جوان ایران می رسد به جناب آقای امیر کریمیان.
امیر کریمیان
یکی دیگر از بهترین طراحان پوستر جوان ایرانی است.امیر کریمیان متولد ۱۹ تیرماه ۱۳۶۳ طراح پوستر و گرافیست ، دانش آموخته رشته گرافیک در مقطع کاردانی و کارشناسی در دانشگاه غیرانتفاعی نبی اکرم(ص) تبریز و در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تهران است. امیر کریمیان مدرس دانشگاه فنی و حرفه ای دختران سنندج و دانشگاه های علمی کاربردی سنندج از سال ۹۲ تا به امروز است. پوستر ها و آثار امیر کریمیان بیشتر در زمینه تایپوگرافی و توجه به فرم حروف و کلمات است . بدین گونه که حذف خوانش حروف و کلمات به منظور بیان یک مفهوم، همچنین ترکیب با تصاویر و فرم‌هایی فارغ از نوشتار از دیگر ویژگی های آثار به نمایش درآمده است، به زبانی دیگر بیان بصری امیر کریمیان در برخورد با ریخت نوشته ها کاملا فرمالیستی است.

امیر کریمیان عکس

علی رضا عسکری فر

رتبه هشتم لیست پوستر ایران متعلق به علی رضا عسکری فراست.
علی رضا عسکری فر یک طراح پوستر جوان اصفهانی است.علیرضا عسکری فر در سال ۱۳۷۰ در اصفهان به دنیا آمد.او درسال ۱۳۹۸ توانست نشان مخصوص خانه گرافیک اصفهان را دریافت کند.علیرضا عسکری فر یک طراح پوستر خوش ذوق و خلاق است. در پوسترهای علیرضا عکسری فر تایپوگرافی و فرم نقش مهمی دارند که در کنار نقوش سنتی ولی مدرن قرار میگیرند.علیرضا عسکری فر در سال ۱۳۹۲ نمایشگاه انفرادی طراحی پوستر خود را در اصفهان با عنوان «نصب هرگونه پوستر آزاد است» در گالرى آرته برگزار کرد.

علی رضا عسکری فر عکس

حامد حکیمی

رتبه نهم لیست برترین طراحان پوستر جوان ایرانی متعلق به حامد حکیمی است.
حامد حکیمی  متولد ۱۳۶۵ در تهران است. کارشناس گرافیک دانشگاه آزاد اسلامی، عضو انجمن طراحان گرافیک ایران و از اعضای موسس مدرسه سیلک ایران است. پوستر های حامد حکیمی قالب نمایش نوشتار دارد و تایپوگرافی در بیشتر پوستر های حامد حکیمی نقشی مهم دارد.زمانی که به پوستر های حامد حکیمی نگاه میکنیم تایپوگرافی پوستر به عنوان المان اصلی پوستر در دید مخاطب قرار میگیرد. حامد حکیمی یک گرافیست و طراح پوستر ایرانی است که توانسته با فرم نوشتار پوستر های متفاوتی را طراحی کند.

حامد حکیمی عکس

فرزاد سعیدی

رتبه دهم لیست طراحان پوستر ایرانی متعلق به فرزاد سعیدی است.
فرزاد سعیدی در تابستان سال (۱۳۷۰) درشهرجعفرآباد مغان یکی از شهرهای مرزی استان اردبیل به دنیا آمد. فرزاد سعیدی فعالیت حرفه ای خود را ازسال (۱۳۹۱) شروع کرده و در سالهای (۱۳۹۱ تا ۱۳۹۳) به عنوان دبیر انجمن گرافیک دانشگاه نبی اکرم (ص) تبریز به فعالیت پرداخته است و درطی چند سال گذشته با فعالیت های هنری خود وباخلق آثار بدیع توانسته است جزو نفرات برگزیده ده ها فستیوال مختلف ملی و بین المللی در زمینه گرافیک و طراحی پوستر در کشورهای مختلف از جمله: آمریکا، آلمان، اسپانیا، استونی، اسلواکی، اکراین، اکوادور، انگلستان، ایتالیا، ایران، تایوان، ترکیه و ... شد.داوری فستیوال بین المللی پوستر "Golden Turtle" روسیه در سال (۲۰۲۰)،رتبه دوم و سوم جشنواره بین المللی دیزاین گاو بخش پوستر با عنوان "#Read Festival" در اوکراین (۲۰۱۵) ، رتبه دوم جشنواره بین المللی پوستر"لاکپشت طلائی" در روسیه (۲۰۱۷)  بخشی از افتخارات فرزاد سعیدی این طراح پوستر جوان است.

فرزاد سعیدی
تمامی حقوق این سایت متعلق به